Kare Salon İçin Dekorasyon Fikirleri

Salonların düzenlenmesi son derece titizlikle yapılması gereken alanlardır. Bu alanlardaki düzenleme diğer alanların düzenlenmesine doğrudan etki yapmaktadır. Salonun şekli dekorasyon için çok önemlidir. Kare şeklinde olan salonların dekorasyonu dikdörtgen şeklindeki salonlara göre daha zordur. Kare salonlar için Ankara iç dekorasyon firmaları arasında tecrübe faktörü ile öne çıkan firmamız çözümler üretmektedir.

Salonun Düzenlenmesi
 
             Kare salonların düzenlenmesi Ankara dekorasyon tadilat firmasının yaptığı pek çok başarılı uygulaması bulunmaktadır. Salonlarda alışılageldiği gibi oturma grubu, yemek odası, okuma köşesi, televizyon ünitesi, vitrin ve konsol yer alabilmektedir. Kare olan alanların kullanımı esnasında adı geçen mobilya ve araçlarla salon kullanım alanları belirlenebilmektedir. Kişisel tercihe göre konsol ve vitrinler pencerelerin karşısında duvarı arkasında bırakacak şekilde konulması gerekir. Oturma ya da okuma grubunun en büyük parçası giriş alanında ve ışığı arkadan veya yanlardan alacak şekilde konulmalıdır. Bu sayede kişiler gündüz oturmalarda gözler daha az rahatsız olması sağlanabilir. Televizyon oturma grubunun en büyük parçasının karşısında olmalıdır. Yemek masası girişten daha uzakta olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Bu konumlandırma kullanım esnasında servisi ve oturmayı zorlaştıracak şekilde olmamalıdır. Büyük eşyaların pencerelere yakın konulması salonu karanlık ve kasvetli gösterecektir.
 
Kullanılacak Renkler

             Kare salonların yerleşim düzeni ile yapılacak düzenleme duvar boyası ile desteklenmelidir. Salonlarda ev dekorasyon firmaları Ankara boyamanın haricinde çeşitli dekorlarla kare alanın tek düze havasına hareket katabilmektedir. Mobilyalar açık renkte olması yer döşemesinin daha koyu, duvarların ise tamamlayıcı renklerde olması gerektirir.

Mobilya Tasarım, Üretim ve Uygulamada Profesyonel Anlayış İle Yaşam Alanlarınıza Şıklık, Konfor ve İşlevsellik Katıyoruz.